AktualityDominikániDominikánská rodinaKontaktyJubileum 800 let
CZ EN   >>

Kontakty kláštery
Dominikáni v médiích
Psi Páně - dokument
Růženec
Nekrolog

 

Debatní večer u sv. Jiljí na téma křesťanství a filozofie

Ve středu 16. 12. 2009 v 19:00 hodin se na pozvání revue Salve uskuteční v barokním refektáři dominikánského kláštera u Sv. Jiljí v Praze na Starém Městě (vstup Jilská ul. 7a) debatní večer s významnými českými filozofy na téma křesťanství a filozofie.

Debatní večer se bude zabývat otázkami jako: Existuje křesťanská filozofie? Má či může se křesťanská víra filozofa uplatňovat i v jeho filozofii? V čem se eventuální křesťanská filozofie liší od filozofie nekřesťanské? Potřebuje teologie a víra filozofii? Může či má existovat více směrů křesťanské filozofie? Jaký význam má či by měla / mohla mít křesťanská filozofie v současném světě?

O těchto a dalších souvisejících otázkách budou diskutovat přední čeští odborníci na toto téma: Prof. Lenka Karfíková, Dr. theol., Prof. Erazim Kohák, Ph.D., Tomáš Machula Ph.D., Th.D., Prof. Jan Sokol, Ph.D., CSc., Prof. Stanislav Sousedík, CSc. a PhDr. Karel Šprunk. Panelovou diskuzi bude moderovat Prokop Brož, Th.D., budoucí děkan Katolické teologické fakulty UK v Praze.

Setkání se koná v návaznosti na číslo revue Salve 2/2009 věnované tématu křesťanství a filozofie.

Více najdete na salve.op.cz.