AktualityDominikániDominikánská rodinaKontaktyJubileum 800 let
CZ EN   >>

Kontakty kláštery
Dominikáni v médiích
Psi Páně - dokument
Růženec
Nekrolog

 

Současný ateizmus

Srdečně zveme na přednáškový blok s diskuzí který se uskuteční v sobotu 20. 11. 2010, od 9 do 12 hodin v barokním refektáři kláštera dominikánů u Sv. Jiljí v Praze, vstup z ul. Jilská 7a. Přednáší Charles Morerod OP.

Ateizmus je v mnoha zemích předmětem široké medializace a je rozšířený ve všech společenských vrstvách. Argumenty na jeho podporu mají různou platnost a hodnotu. Na síle ovšem částečně nabývají díky tomu, že ze strany věřících chybí kvalifikované odpovědi. Přednáška a debata představí nové podoby ateizmu a přiblíží současný stav diskuze o tomto mnohotvárném fenoménu. Překlad z italštiny bude zajištěn. Setkání pořádá Generální studium České dominikánské provincie s podporou revue Salve a KTF UK. Mediálním partnerem je Katolický týdeník.

Charles Morerod OP (*1961), dominikán původem ze Švýcarska, formací filozof, je v současnosti rektorem Papežské univerzity sv. Tomáše v Římě známé jako Angelicum. Je generálním sekretářem Mezinárodní teologické komise, byl členem Mezinárodní anglikánsko- -římskokatolické komise. Jako teologický poradce se účastnil rozhovorů mezi Svatým stolcem a Bratrstvem sv. Pia X. a aktivně pracuje v dalších oblastech ekumenického a mezináboženského dialogu. Je šéfredaktorem revue Nova et Vetera a autorem četných odborných i popularizačních článků a knih.

  • plakátek
  • fotogalerie (fr. Šimon Hlavatý OP)
  • záznam přednášky: 1. část | 2. část