AktualityDominikániDominikánská rodinaKontaktyJubileum 800 let
CZ EN   >>

Kontakty kláštery
Psi Páně - dokument
Web 800 let historie
Růženec
Nekrolog

 

Nový magistr Řádu

V neděli 5. září 2010 byl na generální kapitule konané v Římě od 1. 9. 2010 zvolen za magistra (generálního představeného) dominikánského Řádu na devítileté funkční období fr. Bruno Cadoré OP (* 14. 4. 1954). Stal se tak 86. nástupcem sv. Dominika.
  • 1979 - dokončeni studia medicíny (pediatrie)
  • 1979 - vstup do noviciátu
  • 28. 9. 1980 - 1. sliby, pak 2 roky pracoval na Haiti (organizace lékařské pomoci)
  • 28. 9. 1986 - vysvěcen na kněze
  • 1992 - doktorát z morální teologie; v té době již magistrem bratří studentů; vyučuje na lékařské a teologické fakultě Katolického institutu v Lille, tam také ředitelem Centra lékařské etiky
  • 28. 12. 2001 - poprvé zvolen provinciálem severofrancouzské provincie (Province de France), znovu zvolen 2005 a 2009
  • leden 2008 - prezidentem Francouzské republiky jmenován členem Národní rady pro AIDS


  • Generální kapitula 2010 - Řím
  • kopie fotografie magistra Řádu od Servizio Fotografico de "L'O.R."