AktualityDominikániDominikánská rodinaKontaktyJubileum 800 let
CZ EN   >>

Kontakty kláštery
Dominikáni v médiích
Psi Páně - dokument
Růženec
Nekrolog

 

Křesťanství a filozofie II - debatní večer

Zveme na debatní večer revue Salve v barokním refektáři dominikánského kláštera u Sv. Jiljí, Praha-Staré Město, vstup Jilská ul. 7a, který se uskuteční ve středu 2. 6. 2010, 19:30 hod. Večer bude moderovat Prokop Brož, děkan KTF UK.

V návaznosti na debatní večer, který se konal 16. 12. 2009 a kterého se zúčastnily osobnosti jako Lenka Karfíková, Erazim Kohák, Tomáš Machula, Jan Sokol, Stanislav Sousedík a Karel Šprunk, se uskuteční druhé setkání, na které pořadatelé přizvali tentokráte nejmladší generaci křesťanských filozofů (Gregor Buß, Jakub Čapek, Jakub Jinek, Františka Jirousová, Jakub Moravčík, Václav Němec, Lukáš Novák, Prokop Brož), aby je také vyzvali ke společnému zamyšlení nad vztahem víry a filozofie, víry a rozumu, a tak třeba i zjistili, zda existuje nějaký generační posun v této problematice.

Setkání se koná ve spolupráci Ústavu filozofie a religionistiky na FF UK v Praze, České dominikánské provincie a teologické revue Salve, která věnovala vztahu křesťanství a filozofie 2. číslo roku 2009.

- více na salve.op.cz -

  • plakát
  • fotografie (fr. Šimon OP)