AktualityDominikániDominikánská rodinaKontaktyJubileum 800 let
CZ EN   >>

Kontakty kláštery
Dominikáni v médiích
Psi Páně - dokument
Růženec
Nekrolog

 

Nakladatelství Krystal OP v novém kabátě

Nakladatelství Krystal OP začíná nový církevní rok v novém kabátě. V den sv. Ondřeje spouští nakladatelství své nové webové stránky na adrese krystal.op.cz.

Nakladatelství Krystal OP vzniklo v r. 1993 jako prostředek apoštolského působení dominikánů u nás. Zaměřuje se na publikaci teologické, duchovní a filosofické literatury a na tituly spojené s dominikánským řádem. Krystal OP se snaží skloubit vysokou profesionální kvalitu s naukovou hloubkou a přitom zachovat intelektuální dostupnost pro co nejširší čtenářskou obec. V duchu dominikánské tradice se nakladatelství na širokém poli teologického myšlení orientuje spíše klasickým směrem a přitom se neuzavírá novým teologickým proudům. Sleduje tak tradici i znamení doby.

Krystal OP navazuje na známou prvorepublikovou dominikánskou edici Krystal (Olomouc), která působila v naší zemi mezi lety 1927-1948 a výrazně ovlivnila náboženské myšlení své doby. Kromě knižních titulů vydávala periodika (Na hlubinu, Filosofická revue, Vítězové, Výhledy, Růže dominikánská), studijní listy a dominikánské publikace; významným počinem bylo první (a zatím i poslední) vydání Teologické sumy sv. Tomáše Akvinského v českém jazyce.

Jste srdečně zváni k návštěvě nových stránek a nezapomeňte upozornit na ně své známé!

Pěkný začátek adventu.

Fr. Benedikt Mohelník OP, provinciál