AktualityDominikániDominikánská rodinaKontaktyJubileum 800 let
CZ EN   >>

Kontakty kláštery
Dominikáni v médiích
Psi Páně - dokument
Růženec
Nekrolog

 

Pouť ke sv. paní Zdislavě (2007)

Na sobotu 26. května tohoto roku připadá hlavní pouť ke sv. paní Zdislavě v Jablonném v Podještědí. Sv. Zdislava, která sama byla matkou čtyř dětí, je ochránkyní a patronkou rodin. Na tento rok navíc připadá sté výročí beatifikace této světice.

Z programu bohoslužeb v bazilice v Jablonném zvlášť upozorňujeme na mši svatou v 9:30, která je poutí diecéze Litoměřice a její diecézní charity a kterou celebruje Mons. Pavel Posád, na hlavní poutní mši svatou v 11:00 celebrovanou Mons. Dominikem Dukou OP a na mši svatou v 14:00 celebrovanou dominikánským provinciálem P. Benediktem Mohelníkem OP, která je poutí dominikánské rodiny.

Ve 12:15 hod. bude v ambitech kláštera vyhlášení vítězů soutěže "Zdislava - ochránkyně rodiny", kterou pořádá Česká kongregace sester dominikánek, a vernisáž výstavy nejlepších prací.

Ve 12:45 Mons. Dominik Duka OP požehná a zahájí provoz centra svaté Zdislavy v prostorách kláštera. Toto centrum nabízí rodinám možnost pobytů v klášteře za účelem duchovního povzbuzení u hrobu sv. Zdislavy i tělesného zotavení v krásné přírodě v okolí. Kněží dominikáni žijící v klášteře budou rodinám k dispozici pro duchovní rozhovor či svátost smíření. Každý den je v bazilice mše sv.

Duchovní program je možné doplnit vycházkou k nedaleké studánce sv. Zdislavy či na hrad Lemberk, kde světice žila.

Více informací o poutích a o sv. Zdislavě na http://op.cz nebo http://www.zdislava.cz.